Microsoft Teams, Akıllı Mesaj Çevirisi Dahil Yeni Özellikler Alacak

Microsoft Teams için Temmuz ayında akıllı mesaj çevirisi de dahil olmak üzere bir dizi yenilik eklenecek. Farklı bir dilde bir mesaj aldığınızda, mesajı tercih ettiğiniz dile çevirmeniz için bir öneri göreceksiniz. Ayrıca çeviri ayarlarınızda hangi dillere çevrilmesini istemediğinizi ve mesajların otomatik olarak çevrilip çevrilmeyeceğini seçebileceksiniz.

Bu özellikler, manuel çeviri veya uygulamalar arasında geçiş ihtiyacını azaltırken iş akışını kolaylaştıracak, zamandan tasarruf sağlayacak ve farklı dilleri konuşanlar arasında iletişimi ve işbirliğini geliştirecek.

Ek olarak, kullanıcının hızlı bir şekilde daha resmi olmayan bir grup sohbeti başlatmasına olanak tanıyan yeni bir Şimdi Toplantı Yap özelliğinin de ekleneceği ifade ediliyor. Teams mesaj kompozisyonlarının kullanıcı arayüzü de yenileniyor. Açıklama şu şekilde: “Yeniden tasarım, doğrudan oluşturma kutusundan daha temiz bir düzen ve daha iyi organize edilmiş seçenekler sunarak mesaj düzenleme, emoji ekleme, Döngü bileşenleri ve Copilot yardımı gibi sık kullanılan işlevlere hızlı erişim sağlar.”

Teams toplantıları artık Copilot for Sales’e bağlanmak için yeni bir eklentiye erişebilecek. Bu sayede Teams oturumu sırasında şirketin satış çalışanlarına yardım ve öneriler sunulabilecek.

Salt metinden oluşan Teams toplantı dökümleri de artık otomatik olarak toplantıyı düzenleyen kişinin OneDrive İş klasörüne kaydedilecek. Microsoft, önümüzdeki haftalarda Teams toplantı transkripsiyon dosyalarını Exchange Online aracılığıyla saklamayı kullanımdan kaldırmayı planlıyor. Bu değişiklik sonrasında ekip yöneticileri artık sadece belirli çalışanların toplantı transkriptlerini indirebilmesi için bloklar oluşturabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir